Být v Thajsku a nevidět Bangkok? To je skutečně hřích! Proto Vám nabízíme před koncem nebo na začátku Vaší dovolené tento výlet.

Bangkok - asijská metropole

Bangkok... Krung Thep Maha Nakhon - město andělů, plné smogu, zápachu, město tisíce kanálů, neřesti... nebo také město plné luxusu, nádherných památek... město, které nikdy nespí... prostě absolutně úchvatná metropole. Počet obyvatel je mezi 10.000.000 - 15.000.000 (nelze to díky migrujícímu obyvatelstvu přesně spočítat). Je to město, které musíte při své cestě do Thajska navštívit.

Na této stránce Vám nabídneme náš servis, který Vám návštěvu tohoto města zpříjemní a garantuje, že se o Vás postaráme. Nešetřete na ubytování a dopřejte si jednu z dominat Bangkoku - Baiyoke Sky hotel, (www.baiyokeskyhotel.com), kde našim klientům nabízíme výborné ceny. Pohled z 80. patra na noční Bangkok, výborná večeře, krásné pokoje, v okolí nespočet možností na levný nákup - nebudete zklamáni.

Samozřejmě nabízíme v Bangkoku i jiné prověřené a kvalitní hotely. Naše výlety po Bangkoku nebo tipy návštěv jsou opravdu prověřené a kvalitní, ale to asi musíte vyzkoušet sami. Ochutnejte Bangkok!

 
Několik tipů, co byste měli v Bangkoku určitě vidět

Khao San Road (čtvrť Banglamphu) - tuto rušnou pěší turistickou zónu, plnou levných oděvů, stánků s dobrotami a bary, zná každý taxikář v Bangkoku. Doporučujeme navštívit večer, kdy ulice skutečně žije.

Pokud toužíte po krásném trhu s amulety, soškami bronzovými předměty a šperky, musíte navštívit trh Talat Wat Ratchamadda ve čtvrti Dusit, která je plná vládních budov, které lemuji okázalé třídy přeplněné auty. Trh je otevřen každý den do večera.

Čínská čtvrť (Phahurat) je místo, které nesmíte minout. China TownTaoistické chrámy, bylinkářství, čínské lékárny a mnoho stánků s lahodnými pečenými masíčky na špejlích. Nejvoňavější ulice po koření, ale plná čmoudu, je Soi Itsaranuphap hned vedle Sampeng Lane, plné butiků a snad s milionem lidí.

Dům Jima Thompsona (9 Thaon Sarawong) - nádherné domy z teaku, kde je muzeum sbírek tohoto okázalého amerického milionáře, který byl největším obchodníkem s hedvábím v Thajsku. Restaurace, krásná zahrada a butik s krásnými kousky.

Siam Ocean Word (najdete na všech mapách) je opravdu krásné megaakvárium umístěné v suterénu obrovského obchodního domu. Na toto místo musíte děti vzít, bude to pro ně krásný zážitek. Vstupenku si kupte také na 3D kino.

Patpong uličky plné go go barů s tanečnicemi, krámky s padělky hodinek všech značek, oděvy, kabelky... doporučujeme navštívit až večer.

Thonburi je bývalé hlavní město království (1767 - 1782) ležící na pravém břehu řeky Chao Phraya. Prozkoumat doporučujeme nejlépe po vodě. Trajekty z Bangraku nebo Rattanakosinu přeplouvají řeku elegantně a rádi zastaví u chrámů (nádherný Wat Arun). V zadní části čtvrti je nespočet kanálů (khlong), které můžete brázdit na dlouhoocasých - long tail lodích. Uvidíte zde domky na kůlech, rybáře a bárky plné ovoce.

Nespočet chrámů (wat) - uvádí se okolo 500, na které v Bangkoku narazíte všude - určitě si nenechte ujít majestátní Grand Palace, Wat Pho, Wat Traimit (v čínské čtvrti), Wat Arun...

Pokud si ale Bangkok chcete vychutnat s profesionálem, navíc hovořícím česky, nabízíme Vám unikátní příležitost - viz výlety v Bangkoku a okolí.

Grand Palace

Komplex velkého paláce byl založen v roce 1782 po nástupu krále Ramy I. V tomto areálu najdeme nejen královskou rezidenci a trunní sály, ale také úřad vlády a hlavně slavný chrám smaragdového budhy. Původně byl královský palác umístěn v Thonburi na západní straně řeky Chao Phraya, ale z mnohých důvodů původní město nevyhovovalo a tak se král rozhodl vybudovat sídlo nové na druhé straně řeky s názvem The Grand Palace. Na jeho královský rozkaz byl palác postaven nejen proto, aby sloužil jako jeho rezidence, ale také k administrativním účelům. Grand Palace je otevřen každý den od 8:30 do 15:30. U vstupu je možné si za 100 THB zapůjčit dlouhou sukni nebo kalhoty v případě, že budete mít kraťasy. Holá ramena se také neakceptují.

Mapa Paláce

Jim Thompson House - muzeum hedvábí

Tato budova je domovem Jima Thompsona, Američana, narozeného v roce 1906, který jako vystudovaný architekt vstoupil k americké armádě a po válečné výpravě v Evropě přešel až do Asie. Thajsko ho tak nadchlo, že zůstal nadobro. Dlouhodobě zanedbaný průmysl a ruční tkaní hedvábí ho natolik zaujaly, že se rozhodl toto řemeslo oživit. Jako nadaný designer přispěl značně k růstu průmyslu a thajské hedvábí vyšvihl do celého světa. Proslavila ho také stavba tohoto domu kombinovaná ze šesti teakových budov, které reprezentují tradiční thajskou architekturu. Dům i jeho značná sbírka umění se stávají velice brzy středem zájmu a tak svůj domov otvírá veřejnosti a veškeré výtěžky věnuje charitě a projektu na záchranu thajského kulturního dědictví. V březnu roku 1967 během návštěvy Malajsie mizí. Nikdo nikdy nepřišel na to, co se mu vlastně přihodilo. Tento slavný thajský domov bude vždy připomínat jeho kreativní schopnosti a hlubokou lásku k Thajsku. Jim Thompson House je otevřený každý den od 9:00 do 18:00 hod.