Bangkok disponuje dvěma letišti -  Suvarnabhumi a Don Mueang. Hlavním mezinárodním letištěm se od roku 2006 stalo zcela nové letiště Suvarnabhumi.  

Doprava z mezinárodního letiště Suvarnabhumi

Taxi  - relativně levná a spolehlivá doprava. Doporučujeme vzít si taxi v přízemí, řidič z letiště vždy zapne taxametr. Cena z letiště do centra Bangkoku je cca 450 THB.

Sky Train - pohodlná a rychlá cesta nadzemní rychlodráhou se vyplatí v případě, že budete ubytováni poblíž stanic BTS, jinak stejně musíte přesednout na taxi..

Přímo z letiště odjíždí autobusy do Pattaya, Trat (Ko Chang) nebo do Aranya Prathet (pokračování na Angkor Wat). S letištní shulltle busem můžete jet zdarma na nedaleký autobusový terminál, odkud jezdí státní autobusové linky do některých provincií.

Doprava z letiště Don Mueang

Letiště Don Mueang bylo původně hlavním mezinárodním letištěm. Kapacitně netačilo, nahradilo ho tedy letiště Suvarnabhumi. V současné době se letiště Don Mueang využívá pro domestic lety a pro nízkonákladové aerolinky - jako Air Asia, Nok Air, Orient Thai Airlines, Solar Air... Don Mueang je cca 23 kilometrů od centra Bangkoku.

Cestování ve městě Bangkok

Taxi

Taxi potkáte doslova na každém kroku, mají žlutozelenou nebo červenomodrou barvu a téměř všechny vozy jsou vybaveny taxametrem. Nástupní tarif činí 35,- BTH. Ve vnitřím městě většinou bude řidič žádat smluvní cenu - tedy smlouvejte, někdy se dostanete na polovinu navržené ceny. 

Moto taxi

Pokud jste v dopravní špičce nebo spěcháte, je pro Vás motocykl ideální řešení. Na každém rohu narazíte na "taxikáře" v očíslovaných fosforových vestách. Kličkování mezi automobily je trochu nebezpečné, nadýcháte se smogu, ale budete na místě včas! Cenu je třeba dopředu dohodnout!

Autobus

Cestování po městě autobusem, bývá dosti komplikované, vyznat se v jízdních řádech je snad nemožné.

Tuk-tuk

Na krátkou vzdálenost můžete využít Tuk-tuk, což je motocyklová tříkolka - tradiční symbol Bangkoku. Určitě musíte zkusit, cenu smlouvejte!!!!

Tuk-tuk

Metro

Po Bangkoku je možné cestovat také metrem. Trasa metra ale vede mimo turisticky vyhledávané památky... Mapku tras metra a kalkulátor ceny naleznete zde.

Nadzemní dráha Skytrain (BTS)

Dále je v Bangkoku možné využít nadzemní dráhu Skytrain. Jezdí od 6 hodin ráno do půlnoci. Je to oblíbený, rychlý a levný druh dopravy.

Mapka BTS, Ticket info

Lodní doprava:

Rychlou, levnou a oblíbenou dopravou je cestování po řece Chao Phraya, která je hlavní tepnou Bangkoku. Po řece se dostanete k nejnavštěvovanějším památkám jako je Grand Palace, Wat Arun, Wat Pho... Dopravu zajišťuje společnost Chao Phraya Express Boat - více informací naleznete zde. Doporučujeme cestovat lodí s oranžovou vlaječkou. Cena lístku 14 THB.

Průvodce dopravou v Bangkoku http://www.transitbangkok.com/