Chiang Mai

Objevte krásu severního Thajska. Chiang Mai je druhé největší město v Thajském království, ve kterém žije 1 600 000 obyvatel. Nachází se severně cca 700 km, od Bangkoku. Chiang Mai je obklopena nejvyššími horami Thajska, které obývají horské kmeny.
Ve městě a okolí je na 500 chrámů, které mají velmi osobitý charakter.
Tradiční ručně vyráběné suvenýry... stříbrné předměty, keramika a hedvábí.

Naše společnost Royal Cottage Residence Vám nabízí úžasný výlet na toto nádherné místo.

Program výletu
1. den
Přílet z Bangkoku nebo z Koh Samui na letiště v Chiang Mai, transfer do města, prohlídka starého města, chrámy, noční bazar.
Informační schůzka v hotelové recepci o dvoudením treku v horách. Ubytování v tříhvězdičkovém hotelu v centru u nočního bazaru.
2. den
Snídaně, po snídani cesta džípem do hor. Cestou je zastávka u vodopádu Mork Fa v národním parku Doi Suthep - Pui. Pěší trek horskou džunglí cca 3 hodiny, se zastávkou v horské vesnici. Ubytování v tradičním obydlí horských kmenů - Karénů.
3. den
Snídaně, trek džunglí cca 2 hodiny, 1,5 hodinový sloní trek řekou s úžasnou scenérií, 2 hodinová plavba na bambusovém voru. Oběd, odvoz džípem zpět do hotelu v Chiang Mai. Nocleh v hotelu... volný program, nákupy v nočním bazaru.
4. den
Snídaně, transfer na letiště.

 

Chiang Mai   Chiang Mai 

 

,

Orientační cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji 6 700 THB. Přesnou cenu Vám sdělíme na vyžádání.

Cena obsahuje:

  • 2x ubytování v hotelu, 1x ubytování v horské vesnici (Vaše zavazadla budou po dobu treku uschována v hotelu)
  • transfery
  • trek na slonech, plavba na bambusovém voru, půjčovné spacáku
  • při horském treku 2x oběd, 1x snídaně, 1x večeře, snídaně v hotelu 
  • anglicky hovořícího průvodce po celou dobu výletu

Cena neobsahuje:

  • letenky - v případě zájmu zajistíme
  • spropitné pro průvodce

Náročnost: vhodné i pro děti od 12 let - středně zdatné. 

Doporučené vybavení na cestu:dlouhé kalhoty, mikina, pláštěnka s kapucí, baterka, 2x ponožky, zápalky, svíčka, repelent, opalovací krém, plavky, nůž, sandály, sportovní obuv.
Doporučujeme s sebou placatku rumu a drobné dárky pro děti z vesnice - cukrovinky.

 

Thai Elephant Conservation Center (TECC)


Toto sloní centrum pečuje o více jak 50 asijských slonů, nachází se v krásných lesích nedaleko známého města Chiang Mai. TECC má mnoho projektů s cílem zlepšit péči a kvalitu života thajských slonů žijících v zajetí. Vyznačuje se svojí klidnou, nekomerční atmosférou.

Elefants

Sloní centrum nabízí pro návštěvníky mnoho aktivit, můžete se zúčastnit koupání slonů, kdy je možnost vidět slony dovádějící ve vodě. Dále můžete shlédnout sloní show, hlavním tématem je ukázka tradiční práce slonů při těžbě dřeva, které bylo v Thajku využíváno po stovky let. Velmi oblíbená je též jízda na sloním hřbetě v okolní překrásné přírodě. Můžete zde též navštívit sloní nemocnici. Pro jednotlivce nebo malé skupiny se dále nabízí možnost jedno/dvou/tří denního pobytu, kdy každému je přidělen jejich vlastní slon, se kterým se naučí zacházet a pečovat o něj.

- sloní show (3x denně, začátek v 10.00, 11.00 a 13.30 hodin, vystoupení trvá cca 40 minut)
- koupání slonů (2x denně, začátek v 9.40 a 13.10 hodin)
- jízda na slonech (možnost 10 minut, 30 minut nebo 1 hodina)

Oficiální stránky v angličtině: thailandelephant - veškeré informace + foto, ceny, možnost rezervace několika denních pobytů

Adresa: Thai Elephant Conservation Center Km 28-29 Lampang