Národní park Khao Sok

Národní park Khao Sok

Tento národní park patří k nejzachovalejším v Thajsku. Na rozloze asi 800 čtverečních km se zde vyskytuje nespočet rostlinných a živočišných druhů, mnohdy velmi vzácných. Z primátů zde žije např. gibon, makak, langur. Zastoupení tu mají také kočkovité šelmy - dva druhy levharta, tygr, velcí savci - slon, tapír, gaur, někteří jelenovití, divoká prasata.

Z pestré palety ptactva jmenujme alespoň monumentální zoborožce, kterých je v parku několik druhů. Mnoho druhů obojživelníků a plazů - např. létající ještěrky atd.

Některá nej NP Khao Sok: největší had světa-krajta mřížkovaná, největší jedovatý had světa - kobra královská, největší gekon světa - gekon obrovský, největší motýl na světě - Atacus Atlas, roste zde největší květ na světě - Raflesia. Žije zde nejmenší druh jelena - kančil, velký jako domácí kočka.

Khao Sok   Khao Sok

Program výletu:

1. den

Transfer z Koh Samui, Krabi nebo Surratthani do vesničky Khao Sok, která leží na okraji deštného pralesa. Ubytování v jednoduše zařízených čistých bungalovech s větrákem. Po ubytování Vás čeká dvou až tříhodinová večerní procházka - noční safari.
2. den
Po snídani vyrazíte do přírody deštného pralesa. Lehkým tempem prozkoumáte vybraná místa tak, abychom slyšeli a viděli co nejvíce ze života pralesa. Čeká Vás sedm hodin pozorování přírody. V pralese poobědváte a v podvečerních hodinách se vrátíme zpět do vesničky. Následuje volný program: možnost vynikajících masáží nebo jen posezení u dobrého jídla, pití, hudby.
3. den
Po snídani přejedete minibusem k jezeru Rajjaphaba Dam. Čeká nás asi dvouhodinová plavba motorovým člunem po smaragdových vodách tohoto překrásného jezera obklopeného vápencovými skalními útvary porostlými bujnou vegetací. Čeká Vás oběd v thajském stylu v plovoucích chýších a tří až čtyřhodinové putování tropickou přírodou. Na jeho konci nasednete na dlouhoocasou loď a odjedete na pevninu, zpět do Vašeho bungalowu ve vesničce Khao Sok. Večerní relax dle Vašich představ.
4. den
Snídaně, check out a transfer k Vašim dalším cílům.

Provázet Vás a starat se o Vaši spokojenost bude zkušený český zoolog Viliam, který je již součást našeho týmu v Thajsku. Tento výlet s českým průvodcem je možno zrealizovat v období hlavní sezony leden-březen.

Můžete si objednat natočení videozáznamu z Vaší výpravy.

 

Orientační ceny v THB za 1 osobu při daném počtu osob. Přesnou cenu Vám poskytneme na vyžádání.:

Počet osob: 2 3 4 5-6 7 8
Cena: 23 000 18 000 15 000 13 900 12 700 11 800
Cena obsahuje
  • transfer z Koh Samui, Surrathani nebo Krabi (příplatek 500 THB/PAX) do vesničky Khao Sok
  • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (3 noci)
  • místní přeprava
  • česky hovořící průvodce-náš delegát přítomný po celou dobu pobytu, asistence v případě nehody
  • vstupné do NP, asistence thajského strážce parku
  • 2x oběd
  • malý kurz fotografování a filmování
Cena neobsahuje
  • zpáteční transfer do Vašeho cíle (je zdarma pokud pokračujete s naší společností)
  • spropitné a občerstvení pro průvodce (nepovinné)
  • večeře