KontaktLetenkyPočasíKo Samui - ostrov půvabů

Poloha ostrova

Koh Samui leží na jihozápadě Thajského zálivu a je vzdálen asi hodinu letu od Bangkoku. Je třetím největším thajským ostrovem - šířka ostrova je 21 km a délka 26 km. Žije zde více než 50 000 stálých obyvatel. Koh Samui patří mezi nejoblíbenější thajské destinace.

Krajina

Krajina ostrova je půvabná, tvoří ji 26 km pláží, bizardní skalní útvary a malé vesničky. Nejznámější pláže jsou Lamai a Chaweng na východním pobřeží. Na klidnějších severních plážích je méně lidí, na západě a jihu najdete dokonce osamělé zátoky, ale moře je zde mělké, plné korálů, takže se nehodí ke koupání při odlivu.

Jedním z hlavních symbolů ostrova jsou kokosové palmy. Zajímavostí ostrova je mezinárodní letiště, které je postaveno ze dřeva těchto nádherných stromů.

Splní Vaše očekávání

I když na hlavních plážích vznikly moderní hotely s typickými restauracemi, bary a obchody, nedá se mluvit o rušném prostředí. Můžete zde najít úplně vše, co očekáváte - thajský box, potápění v překrásných zátokách, velmi divoké večírky i romantické chvíle na liduprázdné písčité pláži při západu slunce.