KontaktLetenkyPočasíKuala Lumpur

Kuala Lumpur

Obchodní dům Naše nabídka letenek do Kuala Lumpur je tak lákavá, že pokud máte v Thajsku dostatek času, je tento výlet velkou výzvou. Samozřejmě Vám zajistíme kvalitní a dostupné ubytování z naší nabídky.

Do Malajsie není třeba pro občany ČR vízum, je třeba mít minimálně 6 měcíců platný pas.

Ze samotného letiště se do centra dostanete velmi pohodlně, možností je hned několik. Přímo z letištního terminálu jede do centra pohodlný vlak, cesta trvá 20 minut. Další variantou je levné taxi nebo autobus, který jede také přímo z letiště, naháněči Vám rádi ukáží směr.

Petrones TowersKL je krásné skloubení moderní architektury a starého umění. Metropolitní město je protkáno směsicí národností. Určitě každého nadchne Petronas Towers - obrovské mrakodrapy, které až do roku 2003 byly největší stavby světa (88 pater, 452 m). V přízemí, vedle rozlehlého parku, najdete luxusní několikapatrové obchodní centrum Suria. Některé originální věci lze zde levně nakoupit. Luxusních obchodů všech značek je ale v centru KL nepřeberně.

Při brouzdání městem jistě narazíte na fish massage, doporučuji tuto kuriozitu vyzkoušet ! Masáž je založena na tom, že si dáte nohy do nádoby s vodou, kde je spousta rybiček, které Vám budou okusovat nohy. Zpočátku je to trochu lechtivé, ale pak je to velmi příjemné. Taktéž Vám doporučuji navštívit jednu z mnoha pouličních restaurací a ochutnat místní po indicku vonící jídla. Dále teplý sladký čaj s mlékem, který lelkující muži popíjejí celý den.

Čínský trhČínská čtvrť je absolutním obchodním rájem, protkaná zastřešenými i otevřenými tržišti, milionu barev a vůní. Málokdo odolá tričku za 2 dolary. Zde v čínských bistrech je krom hotelů možnost koupit si pivo. (v muslimských restauracích alkohol neprodávají) Také lze alkohol koupit v některém obchodě, ale četnost těchto shopu je omezená jen na centrum.JeskyněNárodní mešita (Masjid Negara) je největší mešita v metropoli, poznáte ji z dálky podle 73 m tyčící se modré kopule, kousek od ní najdete Masjid Jamek, nejstarší mešitu ve městě. 11 km od města, kam se snadno dostanete autobusem, nebo levným taxi navštivte nádhernou hinduistickou jeskyni Batu Caves, dlouhou 400 m a vysokou až 100 m. Jeskyně je zasvěcena bohu Muguri a u vchodu Vás přivítá kromě hejna všudypřítomných opic obrovská socha Parvati. Je velkým zážitkem tuto jeskyni vidět, určitě při návštěvě ochutnejte nějaké hindu pečivo. V jednom z vnitřních chrámů můžete často vidět obřad.Obchodní důmAž na hranice města Kuala Lumpur sahá původní prales Taman Negara, kde po visutých mostech 40 m nad zemí (Canopy walkway) se můžete procházet po téměř půlkilometrovém chodníku a obdivovat nádherné koruny sromů, stejně jako četný hmyz a drobné živočichy.

Muzium Negara jistě každého ohromí rozsahem sbírek. Pokud Vás to dostatečně neuspokojí, tak ZOO Negara určitě. Noční život KL je velice barevný a bujný. Diskotéky a kluby hledejte spíše v adresách hotelů, nicméně do rána pulsující život na ulicích města je opravdovým zážitkem.Přejeme krásný pobyt!           Royal Cottage Residence team, Koh Samui