Jak se dopravit na ostrov Koh Samui 

Na Koh Samui se můžete dopravit letecky nebo lodí a autobusem.

Nejpohodlnější a nejrychlejší je samozřejmě doprava letadlem. Pravidelné linky na Koh Samui létají z Bangkoku z mezinárodního letiště Suvarnabhumi (Bangkok Airways), Pattayi, Phuketu, Singapuru a Chiang Mai. Cena letenky Bangkok - Koh Samui a zpět se společností Bangkok Airways se pohybuje okolo 7 000 CZK (cca 3 600 CZK za jeden směr).

Letadlo Bangkok Airways

Transfer z letiště do rezidence a zpět Vám samozřejmě zajistíme. Cena transferu je 600 THB za jeden směr. Při pobytu v Royal Cottage Residenci nad 7 nocí máte od nás transfer z letiště zdarma.

Z Bangkoku je také možno cestovat autobusem v kombinaci s trajektem. Z Bangkoku 10 hodin autobusem do přístavu Don Sak, dále 1,5 hod. trajektem na ostrov Koh Samui. Autobus vyjíždí z Bangkoku dvakrát denně. Cena jednosměrného transferu je cca 1 300 CZK. Tento typ dopravy na ostrov Koh Samui moc nedoporučujeme, cesta je dlouhá a ne moc pohodlná, zvláště když je rozbouřené moře....

Doprava po ostrově

Taxi

Ostrov Koh Samui můžete poznávat z taxi, oblíbené jsou zde vyhlídkové pickupy. Řidiči ale neradi zapínají taxametr (nebo ho vůbec nemají) a proto je třeba si cenu dohodnout dopředu. Tak jako v Bangkoku se Vám může podařit usmlouvat cenu až na polovinu. Záleží ale na sezoně, během hlavní sezony nemusí být smlouvání tak úspěšné. Obecně platí, že cena taxi na Koh Samui patří mezi nejvyšší v celém Thajsku.

Autobusová doprava funguje na Koh Samui poměrně dobře a ceny jsou nízké (například 60 bahtů za 30 kilometrů), někdy se řidiči snaží požadovat od turistů vyšší jízdné než od místních obyvatel.

Nejrozšířenější dopravním prostředkem jsou motorky. Snad všichni jezdí na skútrech, chodce téměř nepotkáte. Zajistíme Vám půjčení skútru za 200 THB/den nebo auta od 800 THB/den.

 

Doprava se společností Lomprayah

Kombinace lodi a busu:

From Koh Samui (Maenam Pier)

Dept. Arr.
Koh Phangan High speed catamaran 08:00
12:30
17:00
08:20
12:50
17:30
Koh Tao High speed catamaran 08:00
12:30
09:45
14:15
Chumporn High speed catamaran 08:00
12:30
11:45
16:15
HuaHin High speed catamaran + Coach 08:00
12:30
17:00
21:35
Bangkok High speed catamaran + Coach 08:00
12:30
20:30
00:30

 

From Koh Samui (Nathon Pier) Dept. Arr.
Surat Thani
City
High speed catamaran + Bus 08:00
12:45
10:00
15:00
Surat Thani
Airport (URA)
High speed catamaran + Bus 08:00
12:45
10:45
15:45
Surat Thani
Train
High speed catamaran + Bus 08:00
12:45
10:30
15:30
Nakhon Si Thammarat High speed catamaran + Bus 08:00
12:45
10:30
15:30
Nakhon Si Thammarat
Airport (NSA)
High speed catamaran + Bus 08:00
12:45
10:30
15:30
Phuket High speed catamaran + Bus 08:00
12:45
15:00
19:00
Krabi High speed catamaran + Bus 08:00
12:45
12:30
17:00
Koh Phi-Phi High speed catamaran + Bus + Express Boat 08:00 16:30
Koh Lanta High speed catamaran + Bus + Express Boat 08:00
9:45
16:30
17:20
Khao Sok High speed catamaran + Minivan 08:00
12:45
12:30
19:30
Koh Phangan High speed catamaran 11:15
13:30
17:00
11:45
14:00
17:30