Nedaleké ostrovy - Koh Tao, Koh Phangan

Koh Tao

Koh Tao

- nedaleko Koh Samui leží souostroví, které tvoří 7 ostrovů. Největší z nich je Koh Tao - v překladu "želví ostrov". Nehledejte želvy, název pochází od tvaru ostrova, který připomíná želvu.  

Dostupnost ostrova - klimatizovaným katamaránem z Koh Samui. Doprava společností Lomprayah -  oboustranný lodní lístek  včetně transferu z a do rezidence zajistíme za 1600 THB.

Ostrov Koh Tao je rájem pro potápěče, můžete se zde v nádherných lagunách koupat i šnorchlovat. Moře je mělké, takže za slunečního dne si šnorchlování opravdu užijete. najdete zde velké množství potápěčských center.

Ostrov je krásně zelený, větší část ostrova pokrývají těžko dostupné hory (379 m) a džungle. 

Největší a nejznámější pláž Sairee Beach v noci ožije restauracemi a bary s hudbou. Doporučujeme navštívit - Hin Wong Bai, Ao Leuk, Koh Nangyuan, Sai Nuang Beach, Iune Beach.

Pozor na cesty! Terén je zde kopcovitý a pokud zaprší, změní se udusaná hlína ve skluzavku. Pokud si půjčíte motorku, dávejte velký pozor na poškození, trošku odřený lak může být velmi drahý. Při přebírání motorky dáváte do zástavy cestovní pas a je nutno stroj dobře prohlédnout. Další možnost přepravy je longtail - vodní taxi, které vás zaveze na nádherné pláže ostrova.

V těsné blízkosti ostrova Koh Tao leží ostrůvek Ko Nang Yuan - velmi pěkný výlet.

Koh Phangan

Ostrov Koh Phangan o velikosti 15x11 km leží 20 km na sever od Ko Samui a je určen těm, kterým připadá Koh Samui moc turistický. Naleznete zde tropický deštný prales, kokosové plantáže, několik budhistických chrámů, krásné bílé pláže a nedotčenou přírodu. Ve vnitrozemí je možno naštívit vodopády - s velkým množstvím vody od listopadu do ledna, nejkrásnějším z nich je Phaeng Waterfall. 

Koh Phangan je známý díky "Full Moon Party" - jedná se o největší plážovou párty, která se pravidelně koná za úplňku na pláži Hat Rin na jihu ostrova.

Koh Phangan je vzdálen 40 minut plavby od Koh Samui a cca 60 min od Koh Tao.

 

Další ostrovy

Koh Mat Sum má štěrkové pobřeží, které se hodí ke koupání, a také písčité pláže plné úlomků korálů a mušlí. Ostrovy Koh Mod Dang, Koh Raap a Koh Mai Thon jsou známé svými zářivě bílými plážemi.