KontaktLetenkyPočasíNárodní park Khao Sok

Národní park Khao Sok - nekomerčně

Tento národní park patří k nejzachovalejším v Thajsku. Na rozloze asi 800 čtverečních km se zde vyskytuje nespočet rostlinných a živočišných druhů. Mnohdy velmi vzácných. Z primátů tady žije např. gibon, makak, langur. Zastoupení tu mají také kočkovité šelmy - dva druhy levharta, tygr, velcí savci - slon, tapír, gaur, někteří jelenovití, divoká prasat.

Z pestré palety ptactva jmenujme alespoň monumentální zoborožce, kterých je v parku několik druhů. Spousta zástupců obojživelníků a plazů - např. létající ještěrky atd.

Některá nej NP Khao Sok: největší had světa-krajta mřížkovaná, největší jedovatý had světa - kobra královská, největší gekon světa - gekon obrovský, největší motýl na světě - Atacus atlas, roste zde největší květ na světě - Raflesia. Také tu žije nejmenší z druhů jelena - kančil, velký jako domácí kočka.

Program

1. den
Transfer z Koh Samui, Krabi nebo Surratthani do vesničky Khao Sok, která leží na okraji deštného pralesa. Ubytování v jednoduše zařízených čistých bungalovech s větrákem. Po ubytování vás čeká dvou až tříhodinová večerní procházka - noční safari.
2. den
Po snídani vyrazíme do přírody deštného pralesa. Lehkým tempem prozkoumáme vybraná místa tak, abychom slyšeli a viděli co nejvíce ze života pralesa. Čeká nás sedm hodin pozorování přírody. V pralese poobědváme a v podvečerních hodinách se vrátíme zpět do vesničky. Následuje volný program: možnost vynikajících masáží nebo jen posezení u dobrého jídla, pití, hudby.
3. den
Po snídani přejedeme minibusem k jezeru Rajjaphaba Dam. Čeká nás asi dvouhodinová plavba motorovým člunem po smaragdových vodách tohoto překrásného jezera obklopeného vápencovými skalními útvary porostlými bujnou vegetací. Čeká Vás oběd v thajském stylu na plovoucích chýších a tří až čtyřhodinové putování tropickou přírodou. Na jeho konci nasedneme na dlouhoocasou loď a odjedeme na pevninu a zpět do Vašeho bungalowu ve vesničce Khao Sok. Večerní relax dle vašich představ.
4. den
Snídaně, check out a transfer k Vašim dalším cílům.

Provázet Vás a starat se o Vaši spokojenost bude zkušený český zoolog Viliam, který je již součást našeho týmu v Thajsku.

Na popisované programy si můžete objednat natočení videozáznamu z Vaší výpravy.

Orientační ceny v THB za 1 osobu při daném počtu osob (1 THB = 0,75 CZK). Přesnou cenu Vám poskytneme na vyžádání.:

Počet osob:12345-678
Cena:35 00018 00015 80012 30011 90010 7009400
Cena obsahuje
  • transfer z Koh Samui, Surrathani nebo Krabi (příplatek 300 THB/PAX) do vesničky Khao Sok
  • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (3 noci)
  • místní přeprava
  • česky hovořící průvodce-náš delegát přítomný po celou dobu pobytu, asistence v případě nehody
  • vstupné do NP, asistence thajského strážce parku
  • 2x oběd
  • malý kurz fotografování a filmování
Cena neobsahuje
  • zpáteční transfer do vašeho cíle (je zdarma pokud pokračujete s naší společností)
  • spropitné a občerstvení pro průvodce (nepovinné)
  • večeře