KontaktLetenkyPočasíJednodenní výlet po památkách Bangkoku s českým průvodcem

Program:

Celodenní soukromý fakultativní výlet po památkách a zvláštnostech Bangkoku s plavbou po řece a obědem, včetně všech vstupenek do chrámů.

V 8:30 po snídani vyzvednutí průvodcem na recepci vybraného hotelu.

Prohlídka:

Wat Suthat
- chrám původně postaven pro mohutného 8 metrového Budhu Phra To. Zde najdete neobvyklé sochy a výjevy z Buddhových posledních životů včetně nádherných fresek.

Wat Suthat Wat SuthatWat Suthat


Wat Benchamabophit (mramorový chrám)
- jeden z nejmodernějších chrámů Bangkoku postavený v bílém, italském kararském mramoru, s třívrstvou střechou. Jedná se o opravdový unikát moderní thajské architektury. Nechybí zde ani sochy Buddhy, celkem 33 originálu a 20 kopií.

Grand palace Grand palaceGrand palace
Grand Palace (Královský palác)
- Komplex Velkého paláce byl založen v roce 1782 po nástupu krále Ramy I. V tomto areálu najdeme nejen královskou rezidenci a trunní sály, ale také slavný chrám smaragdového budhy (Wat Phra Kaew ). Puvodně byl královský palác lokalizován v Thonburi na západní straně řeky Chao Phraya, ale z mnohých důvodů původní město nevyhovovalo a tak se král rozhodl vybudovat sídlo nové na druhé straně řeky s názvem The Grand Palace. Na jeho královský rozkaz byl palác postaven nejen, aby sloužil jako jeho rezidence, ale také k administrativním účelům. Grand Palace je otevřen každý den od 9:30 do 15:15. U vstupu je možné si za 100 THB zapůjčit dlouhou sukni nebo kalhoty v případě, že budete mít "kraťasy". Holá ramena se také neakceptují.

Grand palace Grand palaceGrand palace


Čínská čtvrť (Phahurat)
- i v tomto městě mají Číňané svojí čtvrť. Liší se od ostatních částí města zejména vysokou koncentrací tržnic a obchůdků se vším možným v úzkých přeplněných uličkách. Nabízí se zde zejména zelenina, květiny, výrobky z bylinné medicíny, čínská jídla a typicky čínské výrobky. Čtvrť se nachází jihovýchodně od starého královského města a je možné ji ihned poznat podle čínských nápisů v ulicích. Nejtypičtější je ulice Sampeng.

Grand palace Grand palaceGrand palaceVýlet po kanálech řeky Chao Prhaya (čajo praja)
uvidíte Bangkok trošku z jiného úhlu. Dozvíte se jak je důležitá řeka v Bangkoku, která funguje jako dopravní tepna, zásobárna vody, atd. Prohlédnete si domky na kůlech, nakrmíte sumečky. Prostě prima výlet.

Plovoucí trhy Plovoucí trhyPlovoucí trhy

Návrat do hotelu v podvečerních hodinách.

Cena:

Cena na osobu je:
6 700 THB (minimum 2 osoby)
5 200 THB (při počtu 3 osob)
4 700 TBH (při počtu 4 a více osob)
Cena obsahuje:
veškeré transfery po celý den
služby českého a thajského průvodce
oběd
vstupy
Cena neobsahuje:
spropitné